Biz Sizi Arayalım !

Biz Sizi Arayalım

Your message has been sent sucessfully

ND-YAG LAZER EPİLASYON

ND-YAG LAZER EPİLASYON

Nd:YAG LAZER EPİLASYON

Nd:YAG lazer 1064 nm. dalgaboyunda, lazer epilasyonda, damar ve leke tedavisinde kullanılan bir lazerdir.

 

Nd:YAG lazer ile lazer epilasyonun  özellikleri nelerdir

Nd:YAG lazer renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Nd:YAG lazer renge çok duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilir.Çünkü  koyu cildi yakmaz.

 

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir

Nd:YAG lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu  kahverengi tüyleri gidermekte etkilidir. Açık tenli kişilerde açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür. Nd:YAG lazer  koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkilidir.

 

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi bölgelerde kullanılır

Nd:YAG lazer  vücut epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı  dahil her yerde kullanılabilir. Kadınlarda kalın ve yaygın kalın tüylerde kullanılabilir. Yüz bölgesinde az sayıda olan kalın tüylerde, dudak üstü hariç ince yüz tüylerinde lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez.

 

Nd:YAG lazerin epilasyonda etkisinin çok olduğu vücut bölgeleri nerelerdir

Kalça ve  sırt bölgesinde kıllar derindeyse Nd:YAG lazer cildin çok derinlerine  indiği için  epilasyon etkisi  iyi  olabilir.  Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inen Nd:YAG lazer epilasyona geçilebilir.

 

Nd:YAG lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır

 Nd:YAG lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta aralıklarla yapılır. Her işlemden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı 6-8. haftada tekrar yapılır. 

 

Nd:YAG lazer epilasyon kaç seansta etkili olur

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre  Nd:YAG lazer epilasyon  seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seansta kıllarda %60-90 arası azalma beklenir.

 

Nd:YAG lazer epilasyonla vücudun hangi bölgelerinde az sayıda seans gerekir

Nd:YAG lazer epilasyon alt bacak, kasık ve koltuk altında hemen etkili olur.

 

Nd:YAG lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerinde çok sayıda seans gerekir

Nd:YAG lazer epilasyon üst bacak, kol, gövde, göğüs dudak üstü bölgelerde daha fazla seans gerektirir.

 

Nd:YAG lazer epilasyon yan etkileri nelerdir

Nd:YAG lazer koyu teni olanlarda ve güneşlenerek bronzlaşmış kişilerde yüksek dozla uygulama yapılırsa geçici yanıklar yapar. Bunun sonucunda kahverengi bir kabuk oluşur. Bir haftada düşen bu kabuk sonrasında haftalar veya aylar içinde geçen  beyaz leke ortaya çıkar. Eğer yanık çok ciddiyse kabuk düşünce kahverengi leke bırakabilir. Yüzde uygun olmayan kişilerde yapılırsa ince tüylerde artış yapabilir.

.

TURGUT ÖZAL

Mahfesığmaz Mah. Turgut Özal Bul.

Tuna Apt. No:109 K:3 D:3
Çukurova / Adana

@ Email: info@mezoform.com.tr

Whatsapp

GAZİPAŞA

Cemalpaşa Mah. Ethem Ekin Sk.

Yeşilköşk Apt No:4 Kat:1 D:2
Seyhan / Adana

Search